המגזין העסקי
חזרה המגזין העסקי

למה חשוב לבדוק נסח חברה (חלק ב)

 

בדיוק מאותה סיבה שלא היית מעלה על דעתך לרכוש דירה ללא בדיקה של נסח טאבו!

לכל אדם פרטי או חברה הרוצים להשקיע הון בחברה קיימת, לרכוש נכס יד שניה מחברה, להיכנס להסכם סחר או שותפות וכו', כדאי לבדוק את נסח החברה לפני שמתחייבים ולפני שממשיכים בבדיקות מעמיקות יותר. זהו השלב הראשון במחקר אודות הפרטנר לעסקים אותו בחרתם.

נסח החברה מתאים גם לאדם פרטי המעוניין לבצע עסקת רכישה גדולה מחברה ומעוניין לוודא שהחברה במצב עסקי תקין ושהמוצר שהזמין אכן יימסר לידיו.

נסח חברה הינו מסמך רשמי המונפק על ידי רשות התאגידים והוא מכיל בתוכו את תמצית המידע לגבי כל תאגיד או שותפות המוקמים בארץ ורשומים ברשם החברות. בנסח החברה מוגשים פרטי החברה אשר הוגשו לרשם והם:

שם חברה, מספר ח.פ (חברה פרטית) או מספר תאגיד, התאריך בו הוקמה, סוג החברה, האם החברה מוגבלת, שמות בעלי המניות וחלוקת ההון ביניהם, שמות הדירקטורים ותאריך מינויים, כתובת החברה, עיקרי מטרות החברה, אגרות שנתיות- האם קיים חוב לרשם החברות, שעבודים פעילים, הפרות חוק במידה והיו והערות. על פי משרד המשפטים, נסח החברה ניתן כשירות לציבור כפי שהוגש לרשם ומשום כך עלול להיות חסר ולכן אנו ממליצים להשלים את המידע באמצעות השירותים הבאים: חיפוש הפוך, חברות קשורות, ודו"ח שינויים.

אין להסתמך על הנתונים המובאים בנסח החברה לבדו, אך כהתבוננות ראשונית, הוא מספק מידע רב ערך למעוניינים בכך.

רוצה לקנות מכונה ממפעל ולא בטוח אם היא משועבדת? עומד בפני כניסה לשותפות עם חברה וצריך לברר מה מצבה? מתכנן רכישת מוצרים בהיקף כספי גדול ורוצה להיות בטוח שבחרת בחברה הנכונה? השלב הראשון בטרם קבלת החלטה, הוא להוציא נסח חברה, לבדוק מי הבעלים ולקבל דו"ח שינויים על החברה.

קיבלת החלטה חכמה להזמין נסח חברה? מצוין! זהו הליך פשוט מאוד.

בשדה החיפוש בדף הבית, הקלד שם חברה מלא או שם חלקי. המערכת שלנו תציג בפניך שמות של חברות התואמים לשם שחיפשת. אם לא איתרת את שם החברה באפשרויות המוצעות, ייתכן והשם שהקלדת שגוי או ששם החברה שונה או שמדובר בעוסק מורשה או בחברה שהוקמה בחו"ל. ניתן גם להזין גם מספר ח.פ ולאתר על פיו.

לאחר איתור החברה המבוקשת, הקלק על שמה ועבור למסך ההזמנה בו תידרש למלא את פרטיך האישיים ולהזין אמצעי תשלום, לאחר התשלום נסח החברה המקוון יישלח אליך למייל וגם יישמר עבורך בחשבונך באתר.

ההזמנה תבוצע בדיסקרטיות, מבלי שהחברה הנבדקת תדע על כך, אך המידע הינו עדכני ואמין – המידע מגיע ממאגרי המידע של משרד המשפטים.

בדיוק כפי שבנק בודק את הלקוחות שלו בטרם מתן הלוואה או מסגרת אשראי, אנו ממליצים גם לך

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • telegram
  • whatsapp

אולי יעניין אתכם גם

למה חשוב לבדוק נסח חברה (חלק א)
למה חשוב לבדוק נסח חברה (חלק א)
  • חדש

שוקלים שותפות עסקית? 10 שאלות שחשוב שתשאלו את עצמכם לפני כן

לתמצית המנהלים תפקיד קריטי בגיוס הון ומשקיעים. המדריך המלא ליצירת תמצית מנצחת!

אימון למנהלים, לעובדים או לצוות, יוביל כל ארגון ועסק לביצועים טובים יותר, שנתחיל?