המגזין העסקי
חזרה המגזין העסקי

למה חשוב לבדוק נסח חברה (חלק א)

האם היית נותן הלוואה או מימון אשראי לחברה שלא מסוגלת להחזיר אותה? סביר להניח שלא. בעסקים, אין 100% ודאות וכידוע, כדי להצליח צריך לקחת סיכון כלשהו, אך כיצד תוכל למזער את הסיכון?

מתן הלוואה או מימון אשראי ללא בדיקה אודות החברה הלווה, כמוה כחתונה בשידוך מבלי להכיר את הצד השני. אגב, בשידוך, יש מי שדואג שתתקיים מידת מה של התאמה בטרם המפגש המיוחל. ואיך זה אצלך?

בדיקה ראשונית של נסח החברה תאפשר לך לקבל את תמצית המידע לגבי כל תאגיד או שותפות המוקמים בארץ ורשומים ברשם החברות.

נסח חברה הינו מסמך רשמי המונפק על ידי רשות התאגידים, המכיל בתוכו את תמצית המידע לגבי כל תאגיד או שותפות המוקמים בארץ ורשומים ברשם החברות. בנסח החברה מוגשים פרטי החברה אשר הוגשו לרשם והם:

שם חברה, מספר ח.פ (חברה פרטית) או מספר תאגיד, התאריך בו הוקמה, סוג החברה, האם החברה מוגבלת, שמות בעלי המניות וחלוקת ההון ביניהם, שמות הדירקטורים ותאריך מינויים, כתובת החברה, עיקרי מטרות החברה, אגרות שנתיות- האם קיים חוב לרשם החברות, שעבודים פעילים, הפרות חוק במידה והיו והערות. על פי משרד המשפטים, נסח החברה ניתן כשירות לציבור כפי שהוגש לרשם ומשום כך עלול להיות חסר ולכן אנו ממליצים להשלים את המידע באמצעות השירותים הבאים: חיפוש הפוך, חברות קשורות, ודו"ח שינויים.

אין להסתמך על הנתונים המובאים בנסח החברה לבדו, אך כהתבוננות ראשונית, הוא מספק מידע רב ערך למעוניינים בכך.

קיבלת החלטה חכמה להזמין נסח חברה? מצוין! זהו הליך פשוט מאוד.

בשדה החיפוש בדף הבית, הקלד שם חברה מלא או שם חלקי. המערכת שלנו תציג בפניך שמות של חברות התואמים לשם שחיפשת. אם לא איתרת את שם החברה באפשרויות המוצעות, ייתכן והשם שהקלדת שגוי או ששם החברה שונה או שמדובר בעוסק מורשה או בחברה שהוקמה בחו"ל. ניתן גם להזין גם מספר ח.פ ולאתר על פיו.

לאחר איתור החברה המבוקשת, הקלק על שמה ועבור למסך ההזמנה בו תידרש למלא את פרטיך האישיים ותתבקש להזין אמצעי תשלום, לאחר התשלום נסח החברה המקוון יישלח אליך למייל.

ההזמנה תבוצע בדיסקרטיות, מבלי שהחברה הנבדקת תדע על כך, אך המידע הינו עדכני ואמין – המידע מגיע ממאגרי המידע של משרד המשפטים.

בדיוק כפי שבנק בודק את הלקוחות שלו בטרם מתן הלוואה או מסגרת אשראי, אנו ממליצים גם לך לערוך את כל הבדיקות ההכרחיות על מנת למזער סיכונים ולקבל החלטה עסקית חכמה.

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • telegram
  • whatsapp

אולי יעניין אתכם גם

בודקים לפני שמחליטים
בודקים לפני שמחליטים
למה חשוב לבדוק נסח חברה (חלק ב)
למה חשוב לבדוק נסח חברה (חלק ב)
  • חדש

שוקלים שותפות עסקית? 10 שאלות שחשוב שתשאלו את עצמכם לפני כן

לתמצית המנהלים תפקיד קריטי בגיוס הון ומשקיעים. המדריך המלא ליצירת תמצית מנצחת!

אימון למנהלים, לעובדים או לצוות, יוביל כל ארגון ועסק לביצועים טובים יותר, שנתחיל?